Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İHO Meslek dersleri bilgi alışverişi
Yazar Mesaj
Emirates Çevrimdışı
Co-Admin

Rep Puanı: 227
İHO Meslek dersleri bilgi alışverişi
Çalıştığım okul ilköğretim okulu idi. imam hatip ortaokulu da eklenerek; ilkokul ortaokul ve imam hatip ortaokulu olmak üzere 3 okul olarak devam ediyor bu sene. İmam hatip okulları konusunda öğrenci olarak farklı duygulara sahip olsam da öğretmen olarak mutluluk verici oldu benim için. İlgili ailelerin çocuklarını gönderdiği hemen farkediliyor, bu açıdan dersler daha zevkli geçiyor diyebilirim. Bu okulları geçmişte olduğu gibi yine en çok kız öğrenciler doldurdu. ben de iho'nun din, tdb ve Hz. Muhammed'in hayatı derslerine giriyorum. Eksikler özellikle kitaplar konusunda aksaklıklar olsa da şimdilik okulda işler güzel gidiyor en azından ileriye dönük olarak umut verici. İho derslerine giren arkadaşlar varsa buradan bilgi alışverişinde bulunabilir
10-11-2012 19:43:38 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
öğretmen©e Çevrimdışı
Dindersiforum Smod

Rep Puanı: 276
RE: İHO Meslek dersleri bilgi alışverişi
Ben de Kur'an ve Arapça derslerine giriyorum hocam.Kulvarlar farklıSmile

[24.Cüz]
Oğlumu Yetiştiriyorum,Mine İzgi
Hak Dini Kur'an Dili-1
10-11-2012 23:16:48 PM
sıla Çevrimdışı
Co-Admin

Rep Puanı: 237
İmam hatip ortaokullarındaki meslek derslerine kim giriyor. Din kültürü öğretmenleri mi yoksa ihl meslek dersleri hocaları mı? ben ihl olarak düşünüp bu yıl alan değişikliğine başvuracaktım net bi cevap alamayınca vazgeçtim.
10-11-2012 23:33:01 PM
hvadi Çevrimdışı
Yeni Üye
*

Rep Puanı: 71
ben de temel dini bilgiler ve din kültürü dersine ve ayrıca arapça dersine giriyorum.Malesef kitaplarımız hala basılmadı.Özellikle arapça dersinde nasıl bir metot takip ediyorsunuz.Herkes arapça yazı defteri mi aldırdı.Bu saatten sonra Arapça yazı defteri aldırmak mantıksız mı olur acaba?Çocuklardan çok düzgün yazanlar var ama bunlar az sayıda malesef.
10-12-2012 16:41:42 PM
öğretmen©e Çevrimdışı
Dindersiforum Smod

Rep Puanı: 276
sıla hocam,ben görevlendirme ile meslek derslerine giriyorum ama kadrolu din dersi öğretmeni var.O da meslek derslerine giriyor.

hvadi hocam,bence aldırın;faydalı oluyor.Dikte çalışmasının dışında yıllık plan ve müfredata uygun olarak basit iletişimsel ifadelerden,dammeden,fethadan devam edip gidiyoruz.

[24.Cüz]
Oğlumu Yetiştiriyorum,Mine İzgi
Hak Dini Kur'an Dili-1
10-13-2012 16:33:37 PM
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | Dindersiforum.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS