Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Caferi imam ders verdi!
Yazar Mesaj
HeYuL@ Çevrimdışı
Aktif Üye
**

Rep Puanı: 482
RE: Caferi imam ders verdi!
Caferiliği caferi bir imamın anlatması kadar normal bir şey yok..
Hac konusunu müftüye anlattırmıştım bu sene...
Aleviliği de deler anlatmalı... Hristiyanlığı mümkünse papazlar anlatsın. Yahudilği hahamlar anlatsın.. Neden bu kadar korkağız bilmiyorum.

İzin konusu önemli ama.. İzin istediğiniz zaman hiç kimse vermem demiyor. Ben bu sene çocukları hem müftülüğe hem de camiye ayrı ayrı götürdüm. Fakat izin de aldım. Kimse yok gitme demedi. Cem evi olsa oraya da götürürüm. Tabi izin alarak.. Bürokrasinin işlemesi noktasında (izin alarak etkinlik yapmak konusunda) söz güzeli hocamıza özgürlükler ve özellikle din eğitiminin içeriğinin zenginleştirilmesi dedelerden imamlardan müftülerden papazlardan hahamlardan yararlanılması noktasında da gurbet hocamıza katılıyorum. Şu an için bize bir beden byük gibi gelse de ideal yaklaşım bu yaklaşımdır.

Bu arada sınıfa caferi imamı davet eden Durmuş Ali hoca fakültede sınıf yönetimi dersimize gelmişti bir dönem. Demek ki ilköğretime geçmiş...

zor diye bir şey yoktur
imkansızı başarmak biraz vakit alır
(Bu Mesaj 04-05-2012 18:48:31 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : HeYuL@.)
04-05-2012 18:47:27 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
canali Çevrimdışı
Aktif Üye
**

Rep Puanı: 301
hocanın şanssızlığı olayın yaşandığı zamanın 4+4+4 lü günlere denk gelmesi.yoksa çokda dikkat çekmezdi .
idealler aleminde yaşamıyoruz hocalarım.
kurallar ve mevzuat hazretlerinin bulunduğu bir memleketteyiz.ve maalesef söz güzelinin ironik yaklaşımına hak vermek durumundayım.
ben yeni işledim konuyu bakalım nasıl dönüt (bu kelimeyede gıcıgım bu arada belirteyim) alacagım.

imzam neyin yoh gardaş Big GrinBig Grin
04-05-2012 21:39:13 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
ahmed60 Çevrimdışı
Forum Üstadı

Rep Puanı: 366
Yeni Şafak'tan Osman Özsoy,bu olayı provokasyon olarak nitelendirmiş:

4+4+4'e yönelik ilk provokasyon

Yazı uzadı farkındayım ama şunu eklemeden de edemeyeceğim. Hani bekliyorduk da, daha "destur bismillah" demeye fırsat bile bulamadan 4+4+4 yasasının bu kadar da çabuk provoke edileceğini tahmin etmiyorduk.

Cumhurbaşkanı bile henüz 4+4+4 yasasını onaylamamışken, Manisa'da bir ilköğretim okulunda bir Caferi imam kendine özgü kıyafeti, başında sarık ve cübbesiyle derse girdi. Açılımı nasıl ki Habur'daki görüntüler provoke etmişse, bu görüntü de bana, 4+4+4'ü, daha doğrusu okullara seçmeli Kur'an dersi konulmasıyla ilgili süreci provokeye yönelik bir girişim gibi geldi. Milli Eğitim Bakanlığı bu gelişme üzerine, "Bu dersleri mevcut Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri verecek. Mele ya da imamların bu derslere gireceği iddiaları kesinlikle doğru değil" dese de, bu tür provokasyonların ardı arkasının kesilmeyeceğini düşünüyorum.

Kendine özgü kıyafeti ile derse giren kişi Caferi imam değil de, Diyanet'in bir imamı olsaydı, ortalık nasıl ayağa kaldırılırdı, tahmin bile edemezsiniz. Aman dikkat.

Nebiye atf ile binlerce herze uydurdun.
Yıktın da dini mübini yeni bir din kurdun.
Doğrudan Kuran'dan alarak ilhamı.
Asrın idrakine söyletmeliyiz İslam'ı.
04-05-2012 22:18:22 PM
Nazım Çevrimdışı
Deneyimli Üye

Rep Puanı: 762
aynı hususlara temas eden diğer konuya yazdığım yazıyı buraya taşıyarak fikirlerimi beyan ediyorum.
"her kulağa hoş gelen şey, gerçekte ne kadar hoştur. bu da düşünülmelidir. manisada ki münferit örnekten yola çıkarak olayı genelleştirmek kadar yanlış bir şey yoktur.
şimdi biride ben satanistim derse ona da satanizmi mi öğreteceğiz.
tutki karnım acıktı bir kedim bile yok Big Grin"
demiştim.
ilaveten burada ise, sözgüzelinin söylediklerine aynen katıldığımı beyan ediyorum.
dersi müftünün anlatması olayıyla dedenin anlatması olayı da bir değildir.
birisi islamın temsilcisidir. diğeri ise islamda bir ekolün yani bir mezhebin temsilcisidir.
o zaman her konuya ayrı bir kişi gelsin. budizm anlatılırken buda rahibini çağıralım; satanizm anlatılırken kedi keselim. Big Grin

Eğer Birgün Çok Büyük Bir Derdin Olursa; Rabbine Dönüp 'Büyük Bir Derdim Var' Deme. Derdine Dönüp 'Büyük Bir Rabbim Var' De !
04-06-2012 01:02:28 AM
cvardar Çevrimdışı
Aktif Üye
**

Rep Puanı: 222
(04-06-2012 01:02:28 AM)Nazım Yazılan: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.aynı hususlara temas eden diğer konuya yazdığım yazıyı buraya taşıyarak fikirlerimi beyan ediyorum.
"her kulağa hoş gelen şey, gerçekte ne kadar hoştur. bu da düşünülmelidir. manisada ki münferit örnekten yola çıkarak olayı genelleştirmek kadar yanlış bir şey yoktur.
demiştim.
ilaveten burada ise, sözgüzelinin söylediklerine aynen katıldığımı beyan ediyorum.
birisi islamın temsilcisidir. diğeri ise islamda bir ekolün yani bir mezhebin temsilcisidir.
o zaman her konuya ayrı bir kişi gelsin. budizm anlatılırken buda rahibini çağıralım; satanizm anlatılırken kedi keselim. Big Grin
Nazım hocam! doğru bir konumdasın artık diyeceğim. Ne dediğim pek anlaşılmayacak ve hatta inadına yanlış anlaşılacak ama ben yine diyeceğim. türkyürekli senin tozunu bayağı bir kaldırmış. Biraz daha birliktelik seni aslına döndürecek.
Eski eğitim sistemi sağcı ya da solcu üretiyordu. bu 3x4'ten sonra bu devir kapandı. Ruhuna fatiha. Solcu ve sağcının solculukları ve sağcılıkları devlet açısından hiç bir sakınca arzetmiyordu. çünkü bunların en önemli ortak noktaları bilinç altlarında ortak Rableri devletti.
Devletten başka, devletten büyük rabb yoktur esasında. Bu sistemin ürünü olan İslamcıların da kafaları esasen aynıdır. Bunlar da daha çok milli görüş çizgisinde gizlenmişlerdir. Ak parti gömleği çıkartmasından sonra, türk yüreklinin senin tozunu alması kolaylaşmış. Milli görüş tozundan bayağı bir temizlenmiş gördüm seni.
Araya fasıla girince daha iyi farkediliyor değişimler...
04-06-2012 01:23:37 AM
Nazım Çevrimdışı
Deneyimli Üye

Rep Puanı: 762
cvardar açıkcası ne demek istediğini anlamamakla beraber iyi bir şeyler söylemediğin kanatına varıyorum. çok karıştırmışsın beya.
anlamadığım kadarıylarıyla söylediklerine katılmıyorum. Big Grin sen karıştırınca bak bende karıştırmaya başladım.
uslubunda ki ithamdan da hiç hoşlanmadım. devlete sahip çıkmak, fitneye karşı çıkmak devleti rab edinmek değildir. bunu bildiğini zannediyordum yanılmışım.

Eğer Birgün Çok Büyük Bir Derdin Olursa; Rabbine Dönüp 'Büyük Bir Derdim Var' Deme. Derdine Dönüp 'Büyük Bir Rabbim Var' De !
04-06-2012 01:33:26 AM
HeYuL@ Çevrimdışı
Aktif Üye
**

Rep Puanı: 482
(04-06-2012 01:02:28 AM)Nazım Yazılan: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.aynı hususlara temas eden diğer konuya yazdığım yazıyı buraya taşıyarak fikirlerimi beyan ediyorum.
demiştim.

Güzel fikir Budizmi Budist rahip anlatabilir ama şuan bizde budist yok.. En azından bizim buralarda yok. Satanizme gelince kazın ayağı o kadar uzun değil Smile

zor diye bir şey yoktur
imkansızı başarmak biraz vakit alır
04-06-2012 19:12:17 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
cvardar Çevrimdışı
Aktif Üye
**

Rep Puanı: 222
(04-06-2012 01:33:26 AM)Nazım Yazılan: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.cvardar açıkcası ne demek istediğini anlamamakla beraber iyi bir şeyler söylemediğin kanatına varıyorum. çok karıştırmışsın beya.
anlamadığım kadarıylarıyla söylediklerine katılmıyorum. Big Grin sen karıştırınca bak bende karıştırmaya başladım.
uslubunda ki ithamdan da hiç hoşlanmadım. devlete sahip çıkmak, fitneye karşı çıkmak devleti rab edinmek değildir. bunu bildiğini zannediyordum yanılmışım.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
04-06-2012 21:37:39 PM
ahmed60 Çevrimdışı
Forum Üstadı

Rep Puanı: 366
Müftü hangi İslamın temsilcisidir hocam?Üstelik onu İslam temsilcisi(!) olarak kim atamıştır acaba?İslamın vahiyler dışında özel bir temsilcisi yoktur,vardır diyenlerin iman açısından problemi vardır.Herkes yaşadığı oranda sorumluluk taşır,temsilcilik değil...

Nebiye atf ile binlerce herze uydurdun.
Yıktın da dini mübini yeni bir din kurdun.
Doğrudan Kuran'dan alarak ilhamı.
Asrın idrakine söyletmeliyiz İslam'ı.
04-06-2012 23:34:05 PM
söz güzeli Çevrimdışı
Deneyimli Üye

Rep Puanı: 632
(04-06-2012 01:02:28 AM)Nazım Yazılan: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.dersi müftünün anlatması olayıyla dedenin anlatması olayı da bir değildir.
(04-06-2012 23:34:05 PM)ahmed60 Yazılan: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Müftü hangi İslamın temsilcisidir hocam?Üstelik onu İslam temsilcisi(!) olarak kim atamıştır acaba?İslamın vahiyler dışında özel bir temsilcisi yoktur,vardır diyenlerin iman açısından problemi vardır.Herkes yaşadığı oranda sorumluluk taşır,temsilcilik değil...

‘İslam’ iki anlama da gelir sn ahmed60. İslam duruma göre, Allah’ın Kur’an’la gönderdiği din anlamına gelir, yerine göre de ‘müslüman topluluk’ anlamına gelir. Nazım hoca’nın mesajındaki müftü, ikinci anlamdaki İslam’ın temsilcisidir ve bu doğrudur. Ziya Paşa;

Diyar-ı küfrü gezdim beldeler kâşaneler gördüm
Dolaştım mülk-i islamı bütün viraneler gördüm

‘Mülk’i islam’ müslüman memleketler demektir, Allah’ın dininin memleketleri değil. Şiirdeki ‘islam’ sözcüğünün baş harfi küçük yazılır. Belli bir ‘din’i kastetseydi büyük yazılırdı.
04-07-2012 00:00:26 AM
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | Dindersiforum.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS