Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Performans Notu
Yazar Mesaj
öğretmen©e Çevrimdışı
Dindersiforum Smod

Rep Puanı: 276
RE: Performans Notu
Alıntı:Ölçme ve Değerlendirmeye Katılmayanlar(16)
Madde 38 — (Değişik: 2.5.2006/26156 RG) Herhangi bir nedenle sınavlara katılamayan, proje ve performans (Değişik ibare: 20.8.2007/26619 RG) görevini zamanında teslim edemeyen öğrencinin durumu velisine bildirilir. Veli, öğrencinin bunlara katılamama veya zamanında teslim edememe gerekçesini, en geç beş iş günü içinde okul yönetimine yazılı olarak bildirir.
Okul yönetimince özrü uygun görülen öğrenciler, ders öğretmeninin belirleyeceği bir zamanda önceden öğrenciye duyurularak dersin niteliğine göre yapılacak değerlendirme etkinliğine alınır. Bu ölçme değerlendirme etkinliği, sınıfta diğer öğrencilerle ders işlenirken yapılabileceği gibi ders dışında da yapılabilir. Öğrenciler, proje ve performans (Değişik ibare: 20.8.2007/26619 RG) görevini ise öğretmenin belirleyeceği süre içinde teslim eder.
Geçerli özrü olmadan sınava katılmayan veya proje ve performans (Değişik ibare: 20.08.2007/26619 RG) görevini teslim etmeyen öğrencilerin durumları puanla değerlendirilmez. Ancak aritmetik ortalama alınırken sayıya dâhil edilir.

[24.Cüz]
Oğlumu Yetiştiriyorum,Mine İzgi
Hak Dini Kur'an Dili-1
01-17-2011 23:53:59 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
ilhan AKMAN Çevrimdışı
Deneyimli Üye

Rep Puanı: 767
puanla değerlendirilmez deniyor ama ortalamada sayıya dahil ediliyor yani aslında notla değerlendirilmişte oluyor...bu nedenle veliye yazı göndermek gerekiyor her halukarda...
01-17-2011 23:57:45 PM
molla kasım Çevrimdışı
Deneyimli Üye

Rep Puanı: 616
(01-17-2011 23:57:45 PM)ilhan AKMAN Yazılan: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.puanla değerlendirilmez deniyor ama ortalamada sayıya dahil ediliyor yani aslında notla değerlendirilmişte oluyor...bu nedenle veliye yazı göndermek gerekiyor her halukarda...

anlamsızlığın en tepe noktası burası. puanla değerlendirmiyorsun ama aritmetik ortalamaya katıyorsun. bu memleket adam olmaz vesselam... bu saçmalığa karşı çıkan bir edebiyat kuruluşu yok. kanundaki türkçe saçmalıklarına dur diyecek bir yapı olmalı.
01-18-2011 00:11:29 AM
öğretmen©e Çevrimdışı
Dindersiforum Smod

Rep Puanı: 276
(01-17-2011 23:57:45 PM)ilhan AKMAN Yazılan: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.bu nedenle veliye yazı göndermek gerekiyor her halukarda...
Peki,ben velileri tek tek telefonla arıyorum.Yazı gönderme işi başka bi yerde mi yazıyor?

[24.Cüz]
Oğlumu Yetiştiriyorum,Mine İzgi
Hak Dini Kur'an Dili-1
01-18-2011 00:27:28 AM
Fatih Bütün Çevrimdışı
Aktif Üye
**

Rep Puanı: 374
kafam karıştı benim veliler okula uğramıyor Smile ise annesi okuma yazma bilmiyor Smile ise netcem ben Smile ?

Sizi harekete geçirmeyen imanın,sizi sırattan geçirmesine imkan yoktur.
(Hz. Mevlana)
01-18-2011 00:35:29 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
ebruli Çevrimdışı
Deneyimli Üye

Rep Puanı: 775
yönetmelik maddesinden haberim vardı ancak sizlerin de söylediği gibi ifadedeki kapalılık nedeniyle uygulamayı öğrenmek istedim, teşekkür ederim cevaplarınız için. son tahlilde uygulamada bir birlik olmadığı kanaatine vardım ben Smile

ayrıca müdürümden cevap geldi Rolleyes aritmetik ortalama sebebiyle performans getirmeyenlere sıfır vermem gerektiğini söyledi. ben yine de elimde sadece iki veliye imzalatılmış belge olduğu için 20, 30 gibi notlar vercem...

şehir efsanesi midir bilmem; performans ödevini eve gönderen, daha sonra da veli tarafından şikayet edilen bir öğretmenin epey zor durumda kaldığını duymuştum. bu konuda malumatı olan var mı?
01-19-2011 00:34:19 AM
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | Dindersiforum.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS