Değerlendir:
  • 1 Oy - 1 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
performans ödevi veriyor musunuz?
Yazar Mesaj
ebruli Çevrimdışı
Deneyimli Üye

Rep Puanı: 775
RE: performans ödevi veriyor musunuz?
lalezar hocam ben de söylediğiniz gibi bir sure ve dua takip çizelgesi hazırladım, döneme yayarak alıyorum ezberleri anlamlarıyla beraber. ama bunları performans olarak değerlendirmiyorum

burda problem bunu performans ödevi olarak değerlendirebilmekte...nasıl bir değerlendirme ölçeği hazırlanmalı?
10-29-2009 02:03:07 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
arkadaş Çevrimdışı
Dindersiforum Üye
*

Rep Puanı: 89
çizelge hazırlayabilirsek eğer belki eksik okuyanlar için okuyamadığı bölümler adedince eksik puan verilebilir.. ama sure dua ezberlenmesii ile ilgili performans ödevi vermenin hükmü ne ola ki? müfettişler için değerlendirme çizelgemiz olsa yeterli olurmu? mevzuata uygun olur mu acaba??
10-29-2009 13:38:42 PM
mehmedim Çevrimdışı
Yeni Üye
*

Rep Puanı: 2
performans görevlerinin mümkünse okulda yapılması öngörülüyor.Bu nedenle dönem sonu yazılı yapmadan sınıfta bulmaca,test,kelimelerin anlamları vb. konular verilerek performans yaptırılabilir.
sure ve duaları tam ve eksiksiz okuyanlara sınıf içi değerlendirmeden puan verebiliriz.
(Bu Mesaj 11-07-2009 16:00:22 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : mehmedim.)
11-07-2009 15:58:30 PM
zade Çevrimdışı
Yeni Üye
*

Rep Puanı: 0
çok güzel olmuşlar
11-09-2009 00:24:45 AM
ulema Çevrimdışı
Yeni Üye
*

Rep Puanı: 6
fikirleriniz için gerçekten teşekkürler
11-10-2009 11:50:47 AM
UĞUR Çevrimdışı
Yeni Üye
*

(10-27-2009 01:21:25 AM)ulema Yazılan: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.s.a arkadaşlar 2 yıllık öğretmenlik deneyimim sonucunda birçok branşta öğretmenin performans ödevi vermek yerine quiz yaptığını, bazı dikab öğretmenlerinin ise sure ezberlerinden perf. notu verdiğini gördüm.tek tek performans ödevi vererek bu konuda çocuklarla ilgilenerek harcadığımız zaman ( ders saatimizin de 2 saat olduğunu dikkate alırsak) ne kadar kendini ödüyor? çocukların birçoğu zaten ödevlerini baştan savma yapıyor. perf. ödevi demeye bin şahit lazım. üstelik bir çoğu ödevini getirmemek veya zamanında getirmemek konusunda direniyor. Bu düşüncelerimi tembellik girişimi olarak görebilirsiniz ama öyle değil. Bu konu da birbirimizi aydınlatacağımızı umuyorum.

a.s hocam bende 10 yıllık deneyimim sonucunda bu tür bir genellemenin yanlış olduğu kanısına vardım..tesbitlerinizin doğru olduğu gerçek.yanlız böyle bir önyargıya sahip olmak bize eğitim açısından bir şey katmıyor.
değiştirdiğim okullarda birbirinden çok farklı uygulamalar gördüm..
hülasa vardığım sonuç bir şıdandarta sahip olmak gerekir .
katı kuralları olan bir eğitim değil esnek fakat planlı bir eğitim.
bunun içinde performans ödevleride dahil..uygulanmalı ...ciddiye almıyorlar diye düşünürken birde bakarsınız bir öğrencinizin yaptığı çalışma sizi duygulandırır bence onu dahi görmek açısından çalışma ve etkinliklerimizi çeşitlendirelim ve uygulayalım.
iyi çalışmalar
12-19-2009 14:47:01 PM
anıl07 Çevrimdışı
Yeni Üye
*

din öğretmenim ŞERİFE MISTIK çok güzel hepsi
01-09-2010 18:58:55 PM
ferahfeza Çevrimdışı
Dindersiforum Üye
*

Rep Puanı: 205
performans ödevleri bence çok önemli. benim de görevde 3. yılım önceki okulumda din dersi sınıfımız oluğu için sergiliyoduk ve harika ödevler yapıyordu çocuklar. yeni okulumda da çok orjinal fikirler çıktı. vip teki konulardan ödev vermiştim hele bi bulmacalar hazırlamışlar cami şeklinde, kale şeklinde.. uygulama çok önemli bence. 5 lere de cami maketi yaptırdım koyacak yer olmayınca öğretmenler odasına dolapların üstüne koydum öğretmen arkadaşlar da hayran oldular. hatta bazı arkadaşlar ya benim günlük verdiğim 3-5 satırı ödevi yapmıyo keratalar diye şakayla karışık kıskandığını dile getirdi. çocuğun derse ne kadar önem verdiğini de belirleyen güzel bir uygulama bence. hele bide esnek davranınca çocuklar daha hevesli oluyo. lütfen 1-2 sayfa da olsa ödev yapın zaten hepinize yüksek not vercem elimde belge olsun onun için ödev veriyorum dedim, çocuklar beni utandırdı walla uğraşmış hevesle hazırlamışlar.
01-09-2010 22:25:52 PM
ramazantosun Çevrimdışı
Yeni Üye
*

proje ödevi konusu olarak abdest,teyemmüm, namaz konularını vermiştim. çocuklardan birer grup oluşturarak bunlardan herhangi birinin yapılışını video çekimi olarak yapmalarını istemiştim. Beni şaşırttılar doğrusu çok güzel ödevler getirdiler. tabi bu tür ödevlerde öğrencilerin ilgi, ekonomik durumu vb konuları göz ardı etmemek lazım. Buna benzer geçen yıllarda dergi hazırlatmıştım.
02-21-2010 18:48:35 PM
hvadi Çevrimdışı
Yeni Üye
*

Rep Puanı: 71
evet bu video çekimi gerçekten orjinal bir ödev olabilir herhangi bir konuda kısa metrajlı bir film çekmelerini isteyebiliriz..tıpkı drama gibi..teknolojinin nimetlerinden fayydalanmak gerek..
(Bu Mesaj 02-22-2010 23:45:49 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : hvadi.)
02-22-2010 23:44:50 PM
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | Dindersiforum.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS